-Статистика

Статистика LiveInternet.ru: показано количество хитов и посетителей
Создан: 04.02.2010
Записей: 39008
Комментариев: 142957
Написано: 183644Ігроманія

Воскресенье, 07 Февраля 2010 г. 23:08 + в цитатник

Комп’ютерні клуби, без перебільшення, можна назвати соціальним злом. Особливо воно загострюється під час канікул або, як нині, під час карантину, коли в таких закладах, так би мовити, аншлаг і переаншлаг. Їх адміністратори запевняють, що зазвичай люди приходять туди, щоб відволіктися від реального життя, відчути себе героєм гри.

Та найчастіше такі розваги завершуються діагнозом – ігроманія. Заради «кайфу» підлітки готові жертвувати і грошима на обід, і часом на підготовку до контрольної.

Комп’ютерна залежність – ознака психічного розладу. Це таке саме захворювання, як алкоголізм чи наркоманія. Комп’ютери та гральні автомати однаково небезпечні в цьому відношенні. Нервова система розладнується, болить голова, настає безсоння, стає нецікавим усе, окрім гри. І позбутися цього нездорового потягу зовсім нелегко. Визначити грань між забавою і манією непросто. Чітко хвороба проявляється, якщо дитина стає байдужою до навчання.

Як правило, комп’ютерна залежність свідчить про проблеми в сім’ї, адже будь-яка проблема дитини – результат неуважності дорослих. Часом у постійній гонитві за грошима і прагненням прогодувати сім’ю батьки просто не приділяють хлопчикові належної уваги. І тоді для нього комп’ютерна гра стає відходом у світ чоловічого життя, де є боротьба, якісь перемоги і досягнення, котрих хлопчик не добивається в реальному житті.

Інша категорія ігроманів – хлопці, які почуваються непотрібними, самотніми. У грі вони переживають ті самі відчуття, які переживає людина в реальному житті, коли вона в чомусь задіяна.

Лікування, яке застосовується у випадках комп’ютерної залежності, приблизно таке ж саме, як при деяких психічних захворюваннях. Підбираються особливі речовини, які відновлюють нервову систему. Зокрема, широко використовуються антидепресанти – препарати, які блокують і гальмують надмірний викид гормонів стресу.

Лікувати ігроманію доводиться щонайменше тиждень, щонайбільше – кілька років. Та найважливіший тут настрій хворого. Якщо не усвідомити масштабу проблеми і не звернутися вчасно по допомогу, можна назавжди стати рабом бажання бути переможцем.

Днями по телебаченню показали сюжет про хлопчика з Вінниці – запеклого любителя комп’ютерних розваг. Після того, як його дві доби не було вдома, батьки звернулися в міліцію, і підлітка знайшли в одному з місцевих комп’ютерних салонів. Сам він вважав, що пробув там недовго. А батько малого ігромана переконаний, що навіть якщо комп’ютер встановити вдома, дитина все одно ходитиме в клуб, бо там друзі.

Проблему комп’ютерної манії посилює відсутність важелів правового впливу на власників комп’ютерних клубів. В результаті нерідко посилюється моральна деградація підлітків. Ніхто з керівників комп’ютерних клубів та залів гральних автоматів особливо не переймається тим, звідки в дітей гроші. Ніхто не цікавиться законністю їх походження.

Зрозуміло, 12–15-річні підлітки ще не мають можливості заробляти. А от щоб просиджувати по 5–6, а то й більше годин біля комп’ютера, гроші знаходять. Для цього задоволення замало зекономленої на обіді гривні. Бажання пограти на комп’ютері, не відбитися від компанії друзів чи однокласників спонукає одних підлітків таємно лізти в батьківську кишеню, інших – здобувати гроші шляхом усвідомленої злочинної діяльності.

Нерідко комп’ютерні клуби стають місцем збору правопорушників, у тому числі груп підлітків, де вони проводять свої так звані тусовки. Зло, як відомо, породжує ще більше зло. І в це коло потрапляють випадкові, цілком благополучні і до того слухняні діти, які стають заручниками цих тусовок. Відомо, що в ході перевірок комп’ютерних клубів правоохоронці фіксують факти поширення серед відвідувачів розважальних закладів наркотичних засобів. Та це тема окремого дослідження.

Василь Нощенко,
лікар-психотерапевт,
спеціаліст з нетрадиційних методів лікування
Cherry_LG   обратиться по имени Понедельник, 08 Февраля 2010 г. 21:11 (ссылка)
Компьютерная зависимость распространяется не только в компьютерных клубах...
Ответить С цитатой В цитатник
 

Добавить комментарий:
Текст комментария: смайлики

Проверка орфографии: (найти ошибки)

Прикрепить картинку:

 Переводить URL в ссылку
 Подписаться на комментарии
 Подписать картинку